Ako zlepšiť erekciu muža po 40-ke či 50-ke

Ste muž po štyridsiatke alebo máte za sebou už polstoročnicu? Predčasná ejakulácia aj vaša erekcia spoľahlivo prezradia a ukážu, ako je na tom vaše sexuálne zdravie. Štatistiky uvádzajú, že až polovica mužov v strednom veku má nejaký sexuálny problém, pričom najčastejšie ide o problémy s erekciou a ejakuláciou. Ako teda zlepšiť svoju erekciu aj v zrelšom veku? Toto sú tipy a rady, ktoré by ste si mali osvojiť, ak chcete, aby váš „kapitán“ opäť stál v pozore.

Erekcia u mužov v strednom veku

Je bohužiaľ bežné, že muži v strednom veku sa čoraz častejšie stretávajú s problémami zdravotného charakteru. Týka sa to aj tých, ktorí napríklad nefajčia alebo sa snažia športovať. Tí ostatní zas nedokážu odolať negatívnym vplyvom, ktoré stoja za rôznymi civilizačnými ochoreniami. Zaujímavé je, že jedny z prvých náznakov, že nie je niečo v poriadku, sú práve problémy v sexuálnej oblasti ako napríklad slabá erekcia.

Vedeli ste totiž, že viac ako 150-miliónov mužov na svete má problém s erekciou? Tento štatistický údaj sa pritom týka vzorky mužov vo veku od 40-60 rokov. Každý  druhý muž v tomto veku teda trpí nejakou formou erektilnej dysfunkcie, pričom väčšina z prípadov má, našťastie, ľahký či stredný charakter. Tieto čísla však ukazujú, že o optimizme sa tu ani zďaleka nedá hovoriť, nakoľko 50% je príliš veľké číslo aj pri menej závažných problémoch.

Na Slovensku má tieto problémy približne pol milióna mužov. Niektorí o nich hovoria, dokonca sú ochotní ich riešiť, no a potom sú tu takí, ktorí sa nimi nejak vážnejšie nezaoberajú, čo je škoda, pretože problémy s erektilnou dysfunkciou nielen že ovplyvňujú váš milostný a partnerský život, ale sú spúšťačmi ďalších psychických problémov, ako strata sebavedomia, menejcennosť, úzkosť či depresie.

Ako muž zistí, že má problém s erekciou?

Za problémami s erekciou treba hľadať niekoľko príčin. Najčastejšie ide o ochorenia kardiovaskulárneho systému (napríklad vysoký tlak), poškodenia nervového systému alebo začínajúce ochorenie periférnych nervov.

Za erektilnou dysfunkciou stoja aj metabolické či hormonálne problémy, tiež civilizačné ochorenia ako vysoký cholesterol, cukrovka, obezita – ktoré sú často výsledkom nesprávneho životného štýlu – nemáte dostatok pohybu, dostatok spánku, stravujete sa nezdravo (ťažké a mastné jedlá, fastfoody), fajčíte a pijete nadmerné množstvo alkoholu alebo užívate nadmerné množstvo liekov (napríklad na liečbu vysokého tlaku, na cholesterol, či na podporu vylučovania). Nedostatok ovocia a zeleniny, orechov či rýb tiež pôsobia na potenciu, spermiogenézu či plodnosť.  No a v neposlednom rade poruchy erekcie vznikajú, keď ste v strese, trpíte depresiami či úzkosťou.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý môže vplývať na libido a erekciu mužov či stoporenie, je hladina testosterónu, ktorá po 30-ke u mužov klesá. Ide o hlavný mužský pohlavný hormón, ktorý vplýva na plodnosť, potenciu a aj na sexuálny apetít. Ovplyvňuje tiež kvalitu erekcie, hlavne tvrdosť stoporenia a trvanie erekcie.

Ak ste sa našli v aspoň jednom bode tohto zoznamu, už viete, že ide o problém, ktorý je odrazom zdravotného stavu. Dobrou správou však je, že aj tento problém sa dá riešiť, dokonca, dá sa mu aj predísť bez toho, aby ste hneď museli vyhľadať lekársku pomoc. Riešenie totiž spočíva v jednoduchých zmenách životosprávy a životného štýlu. (O tom si povieme v nasledujúcich riadkoch).

Samozrejme, že podpora erekcie je v tomto prípade viac než nevyhnutná. Dnes na trhu našťastie existujú kvalitné tabletky s prírodným zložením, ktoré získate ľahko a bez lekárskeho predpisu. Čoraz viac mužov má veľmi dobré skúsenosti napríklad s novinkou na našom trhu – tabletkou na podporu erekcie Stoporex®. Ich účinky a pozitívne vplyvy na sexuálne zdravie si tiež rozoberieme nižšie.

Čo s predčasnou ejakuláciou?

Okrem erektilnej dysfunkcie trápi mužov v strednom veku aj predčasné vyvrcholenie. (Zhruba každého desiateho muža). Čo je síce menej prípadov, ako prípadov s erekciou, no i tento jav netreba podceňovať. Ak sa vám to stane raz alebo dvakrát, nemusíte hneď panikáriť. Môže to byť dôsledkom toho, že buď nemáte dostatok sexuálnych skúseností alebo ste len dlhšiu dobu sexuálne abstinovali. Niekedy sa to zas môže stať, keď jednorazovo vypijete viac alkoholu (buď sa vám nepostaví alebo predčasne vyvrcholíte). V takýchto obdobných prípadoch nie je nutné vyhľadať pomoc a je to stav, ktorý sa po čase upraví.

Ak však riešenie tohto problému neprichádza ani na viackrát a vzniká u vás jav, ktorý sa nazýva predčasná ejakulácia (Je to vtedy, keď dochádza k vyvrcholeniu do 1 minúty od začiatku sexuálneho dráždenia), je treba začať pátrať po príčinách, prečo je tomu tak.

Niekedy je príčinou predčasnej ejakulácie anatomicky krátka uzdička na penise, prípadne zápal močových ciest alebo zvýšená citlivosť nervového systému. Toto všetko sú prípady, kedy je nutné navštíviť lekára a podrobiť sa liečbe. Ak sa nejedná ani o jednu z týchto príčin, pravdepodobne ide o psychický pôvod – zlá životospráva, nesprávny životný štýl, úzkosť, depresie a pod.

Predtým, než navštívite lekára, môžete ešte doma vyskúšať niekoľko osvedčených receptov, ktoré môžu pomôcť pri predčasnej ejakulácii. Skúste použiť dva kondómy, namiesto jedného, prípadne počas styku použite hrubší kondóm, skúsiť môžete aj anestetický krém alebo gél, ktorý zmierni sexuálne pocity v penise. Vyskúšať tiež môžete napríklad Master-Johnsonovu metódu alebo obdobnú techniku, ktorá má muža naučiť oddialiť vyvrcholenie.

Ak tieto možnosti nezaberajú, je čas skúsiť tabletky vo forme výživových doplnkov a bez lekárskeho predpisu, ktoré môžu pomôcť s predčasnou ejakuláciou, ako napríklad 100% prírodné tabletky Stoporex®.

Tipy a rady, ako zlepšiť erekciu, potenciu, plodnosť a libido u mužov po 40-ke či 50-ke

Súčasťou riešenia problémov s erekciou a predčasnou ejakuláciou je návšteva lekára, no dá sa jej aj predísť, pokiaľ dodržujete niektoré z týchto zásad. Jednou z nich je zdravá životospráva. Skúste vylúčiť zo svojho života všetky zlozvyky ako fajčenie alebo pitie alkoholu, prestať jesť nezdravé potraviny a piť nezdravé nápoje, sladkosti, presolené jedlá, vyprážané a mastné, údeniny či jedlá s vysokým obsahom éčok. Dbajte aj na pohyb na čerstvom vzduchu, obmedzte vplyv stresu na organizmus, doprajte si relax, odpočinok a dostatočne dlhý a kvalitný spánok. Zmenou jedálnička môžete všetky nezdravé jedlá vymeniť za ovocie, zeleninu, strukoviny, prírodné panenské oleje, chudšie mäso, čistú vodu, prípadne vodu s citrónom či šťavami.

Ďalším osvedčeným tipom je spestrenie svojho sexuálneho života. Áno, čítate správne. Ak máte v sexe rutinu, i to môže byť dôvodom zhoršenej kvality vášho sexuálneho života. Vyskúšajte preto s partnerkou nové sexuálne polohy, rôzne erotické hračky či pomôcky, zahrajte si roly alebo skúste praktiky, na ktoré ste nemali doteraz odvahu. Vyvráťte mýty, že ľudia po 50-tke nemajú žiaden sexuálny život! Je načase svoje životné sexuálne skúsenosti zúročiť vo svoj prospech.

Tabletky na podporu erekcie, potencie a libida

Aby vám to v posteli klapalo ako hodinky, je dôležité byť sexuálne zdravý. K tomu vie dopomôcť i sama príroda. Skúste prírodné afrodiziaká, ktoré majú podobu rastlín, korením ale i jedál alebo ich vyskúšajte v komplexnom zložení vo výživovom doplnku na erekciu, potenciu a libido Stoporex® Klasik alebo Stoporex® Prolong.

Tieto voľne dostupné tabletky kúpite ľahko a za dostupnú cenu, sú bez lekárskeho predpisu a ich zloženie je 100% prírodné (obsahujú výťažky z prírodných afrodiziák ako Kotvičník Zemný, Maca, Ženšen alebo Saw Palmetto). Tieto všetky menované podporujú u mužov sexuálny apetít aj prostatu. Tieto látky sú doplnené o aminokyseliny ako L-Arginín a L-Citrulín, ktoré zas podporujú lepší krvný obeh.

U mužov sú tieto tabletky populárne, najmä preto, že neobsahujú žiadne syntetické látky s vedľajšími alebo nežiaducimi účinkami, ich dávkovanie je jednoduché a môžete ich užívať aj niekoľko mesiacov, sú bez lekárskeho predpisu a vďaka ich komplexnosti môžete nimi podporiť erekciu, potenciu aj libido. Samozrejme, ak máte najvážnejšie ťažkosti s erektilnou dysfunkciou, je potrebné obrátiť sa na lekára.

Od Port

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *